سبک خودرا انتخاب کنبد

طرح بندی خودرا انتخاب کبنید

طرح رنگی

رنگ مو هایلایت

هایلایت مو چیست؟

هایلایت راه حل عالی برای اضافه کردن رنگهای جدید به موها می باشد.هایلایت مو (ایجاد تکه های روشن در لابه لای موهای تیره)یکی از تکنیک های پرطرفدار در لاین تخصصی رنگ مو در سالن های زیبایی است که نسبت به رنگ معمولی  جذابیت بیشتری در میان مشتریان داراست.تنوع رنگهایی که در هایلایت استفاده میشود به همراه خلاقیت آرایشگران سبب ایجاد مدل های متنوعی د ر تکنیک هایلایت شده است.برای هایلایت مو فقط کافیست به سالن زیبایی و یک متخصص رنگ و مش حرفه ای مراجعه نمایید تا نتیجه ای عالی را مشاهده کنید.

هایلایت چگونه انجام میشود؟

در هایلایت اختلاف رنگ بین لایه روشن و تیره باید ۳درجه باشد.برای ایجاد هایلایت از روش کلاه و فویل میتوان استفاده کرد.

در روش کلاه برای ایجاد تکه های روشن در بین موها رشته های نازک را از روزنه های کلاه بیرون کشیده به رنگ مورد نظر مشتری در می آوریم.سپس رنگها را شسته کلاه را برمیداریم بدین صورت لایه های نا منظم در میان موها پدیدار می گردد.

در روش فویل آرایشگر فویل هارا به شکل مستطیل و کمی بلندت از طول موها برش می زند سپس تکه هایی از مو را که میخواهد روشن کند رنگ زده و داخل فویل ها قرار می دهد.پس از مدتی فویل ها را باز کرده اگر به رنگ مورد نظر رسیده بود موها را می شوییم.در این روش قسمت های روشن بصورت کاملا منظم و خط کشی شده میان موهای زمینه قرا می گیرد.

  انواع هایلایتها:

دنیای هایلایت ها ،دنیای متنوعی است در ادامه به برخی از این هایلایتها می پردازی:

سان لایت:در این روش تکه های بلوند خیلی روشن در زمینه روشن ایجاد می گردد.و در قسمت رستنگاه مو تا تاج سر به فرم بیضی موهای شخص دکلره دمیشود

مون لایت:این نوع لایت بر عکس سان لایت می باشد به این صورت که به قسمت بیضی بالای سر رنگ تیره زده و بخش زیرین بلوند یا خیلی روشن میشود.

مووی لایت:این هایلایت با ایجاد رنگ های شاد در لا به لای موها ظاهری فانتزی به موهای شخص می دهد در این تکنیک از رنگ های شامپویی  قرمز ،نارنجی،بنفش ، آبی،صورتی و سبزو…استفاده می شود.ماندگاری این نوع هایلایت بسیار پایین است و پس از چندبار شستشو کمرنگ می شود.

هافلایت:در این روش نصف مو تیره و نصف دیگر مو روشن رنگ می شود این تکنیک به تناسب قد موی فرد دورنگ میگردد.

استروبینگ لایت:این روش تاحدودی جدیدتر از روشهای قبلی است و عامل مهمی در خوش حالت بودن و پر حجم نشان دادن موها و درخشش آنها بشمار میرود.در این تکنیک با استفاده از سایه روشن ،ریشه موها بلوند تیره و انتهای موها بلوند روشن و خامه ا ی رنگ میشود.

هایلایت طبیعی:این هایلایت مخصوص کسانی است که موهای خوبی دارند.برای اینکار دسته های باریکی از بخش جلو مو بصورت لایه لایه جدا کرده رنگی که تنها ۲یا۱ درجه روشنتر از رنگ زمینه است به آنها میزنیم.

هایلایت آمبره:د رآمبره رنگ تیره از ریشه شروع شده و هرچه به انتهای مو میرسیم رنگ روشنتر میشود.

بالیاژ:در این تکنیک رنگ بصورت رفت و برگشت با یک شیب طبیعی تر نسبت به آمبره اجرا میشود.

سامبره:سامبره ترکیبی از آمبره و بالیاژ است.تغییر رنگ از تیره به روشن ملایمتر از آمبره است.در انتها اگرچه همه جای مو روشن میشود اما قسمتهایی هم به رنگ تیره میمانند .رنگها طوری ترکیب میشوند که بیشتر به سمت ریشه کشیده شوند.

.نکاتی که باید به آنها توجه کنید:

هایلایتها باید عمق و حجم متفاوتی داشته باشند.

رنگهای زیاد و متفاوت و متضاد برای هایلایت استفاده نکنید.

هایلایت را مناسب فصل انتخاب کنید.

از هایلایتها مراقبت کنید برای اینکار از شامپوهایی با رطوبت رسانی بالا ،سولفات پایین و محافظ رنگ مو استفاده کنید.

برای رسیدن به نتیجه خوب در هایلایت نکات زیادی دخالت دارند از جمله اینکه سایه ها باید درست انتخاب شوند،رنگ پایه باید متناسب با چهره و لایت ها باشد، نوع رنگ انتخابی ، تست عدم حساسیت و…. که همگی اینها در سالن های زیبایی حرفه ای میتواند شما را به بهترین نتیجه برساند.

0/5 ( 0 نظر )