سبک خودرا انتخاب کنبد

طرح بندی خودرا انتخاب کبنید

طرح رنگی

کراتین تراپی مو

کراتینه مو چیست؟

کراتینه مو معروف به صاف کردن مو به روش برزیلی می باشد.امروزه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه امور آرایشگاهی لخت و صاف بودن موها از طریق کراتین تراپی به سادگی قابل دستیابی است.کراتین در واقع پروتئین اصلی موجود در مو ، دندان و ناخن هاست که باعث صافی و درخشندگی آنها می شود.افرادی که دارای موهای وزهستند در واقع کراتین کافی در ساختمان موهایشان وجود ندارد

کراتین توسط کراتونیست ها که سلولهای زنده می باشند ساخته می شوند و بخش بزرگی از بدن را تشکیل می دهند.این سلول ها به آرامی از بالای غشای پایه به سمت بیرون حرکت کرده در نهایت میمیرند و لایه جدیدی جایگزین آنها می شود.آسیب لایه خارجی کراتین باعث بیمار شدن پوست ، مو و ناخن می شود. ما در سالن زیبایی مینل برای برطرف کردن این مشکل درموهای شما روش کراتین تراپی را پیشنهاد میکنیم تا به شما موهایی صاف و براق را هدیه کنیم.

روش کراتینه مو:

کراتین در واقع پروتئینی است که بصورت طبیعی در ساختمان مو وجود دارد .حال چنانچه به هر دلیلی این پروتئین در ساختار مو کاهش یابد بوسیله کراتین تراپی ،کراتین جدید جایگزین آن می گردد.

در زمان کراتینه کردن مو در سالن های زیبایی محلولی استفاده می شود که می تواند آسیب های کوتیکول مو را ترمیم کند.

برای کراتینه مو آرایشگرموهای شما را به محلولی مناسب نوع مویتان آغشته می نماید.سپس ازاتوی مو استفاده کرده محلول کراتین را روی مو مهروموم می نماید این فرآیند ممکن است بسته به قد مویتان ۹۰ دقیقه یا بیشتر زمان ببرد .کراتین هایی که معمولا استفاده می شود از منابع حیوانی یا سایر منابع طبیعی تامین می شود.البته کراتین های شیمیایی و مصنوعی هم در برخی مواردمورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای کراتین تراپی:

رفع سوختگی و آسیب دیدگی موها در اثر استفاده ازمواد شیمیایی

اثر صاف کنندگی طولانی مدت معمولا تا ۳ ماه

از بین رفتن وزی مو

معایب کراتین تراپی:

ریزش مو در بعضی موارد

حساسیت به مواد کراتینه

نازک شدن تارهای مو

نکاتی درباره کراتینه مو:

تا ۳ یا ۴ روز بعد از کراتینه موها را نشویید تا مواد کراتین به خوبی عمل کنند

زمانی که موهایتان را کراتینه می کنید میتوانید از رنگ مو هم استفاده کنید و بهتر آن است که رنگ مو قبل از کراتینه باشد.

کراتینه کمی رنگ موهایتان را روشن می کند

کراتین های مورد استفاده دارای فرمالدهید هستند.این ماده خطرناک است پس کراتینه را حتما به متخصص حرفه ای بسپارید ، مواد مطمئن برای کراتینه تهیه کنید ، در سالن های زیبایی کراتین تراپی را انجام دهید،از ماسک مو برای پاک کردن فرمالدهید استفاده کنید.

0/5 ( 0 نظر )