سبک خودرا انتخاب کنبد

طرح بندی خودرا انتخاب کبنید

طرح رنگی

مانیکور ناخن

مانیکور ناخن چیست:

مانیکور یک کار زیبایی و بهداشتی بر روی ناخن های دست می باشد.مانیکور میتواند در سالن زیبایی و منزل انجام شود.هیچ روشی مانند مانیکور نمیتواند دستان شما را زیباتر و جوان تر نشان دهد.مانیکور شامل پر کردن،شکل دادن به لبه ناخن،کشیدن و برداشتن پوست مرده صفحه ناخن( کوتیکول)،درمان بیماریهای مربوط به ناخن و ماساژ دست و لاک زدن است.مانیکور یکی از پر کاربردترین و جذاب ترین بخش های آرایشی دست می باشد.ما مفتخریم که در سالن زیبایی مینل با بهترین مانیکوریست ها در خدمت شما عزیزان باشیم.
.مانیکور انواع مختلفی دارد و به صورتهای مختلفی انجام میشود.

انواع مانیکور:

مانیکور تر
مانیکور خشک

مانیکور تر:

ابتدا در صورت وجود لاک روی ناخن ،با پنبه و لاک پاک کن،لاکها را کاملا از روی ناخن پاک میکنیم.با توجه به درخواست مشتری ناخن ها را کوتاه کرده و به آنها میدهیم.معمولا برای مانیکور از انگشت کوچک شروع کرده تا انگشت شصت ادامه می دهیم.بعد از فرم دادن ناخن و سوهان کشی روی سطح ناخن را بافر می کشیم.حمام مانیکور را که شامل آب گرم و آب اکسیژنه یا نرم کننده است را آماده کرده دست مشتری را در آن قرار میدهیم بعد از چند دقیقه دست را خارج نموده با حوله تمیز خشک کرده و با یک سر عقب زن زیر ناخن را تمیز کرده و با طرف دیگر آن کوتیکول ناخن را عقب میزنیم و با انبر گوشت گیر (نیپر )کوتیکول های اضافه را می چینیم.سپس دستان مشتری را ماساژ داده و اطراف ناخن را با روغن کوتیکول چرب میکنیم در نهایت با دستمال کاغذی چربی اضافی را گرفته و در صورت تمایل مشتری از لاک استفاده کرده و یا پلیش ناخن میزنیم تا ناخن ها براق شوند.

مانیکور خشک:

این مانیکور بیشتر در اروپا طرفدار دارد.کلیه مراحل مانند مانیکور تر است با این تفاوت که در این نوع مانیکور پس از سوهان و بافر کشی دستها در حمام مانیکور قرار نمیگیرد در این مرحله از کوتیکول ریموور که محلولی برای نرم کردن کوتیکول و بهتر گرفتن آن است استفاده کرده دور تا دور ناخن ها به مقدار مناسب محلول زده چند دقیقه صبر کرده سپس با عقب زن کوتیکول ها را عقب زده با گوشتگیر گرفته و باقی مراحل را مانند مانیکور تر انجام می دهیم.

ابزار مورد نیاز برای مانیکور:

_قاشقک عقب زن:ابزار میله ای شکل که یک سر آن مانند قلم می باشد که برای کنار زدن پوستهای دور ناخن(کوتیکول) به کار میرود در دو نوع چوبی و فلزی ارائه میشود .در سالن زیبایی مینل نوع چوبی آن که یکبار مصرف بوده به منظور رعایت بهداشت استفاده میشود.
_انبرک گوشت گیر:این وسیله به شکل موچین است و برای چیدن پوستهای اضافه کاربرد دارد.
_ ناخن گیر:برای کوتاه کردن و فرم دادن به ناخن ها
_سوهان ناخن:برای صاف کردن و مدل دادن ناخن ها
فرچه:برای شستشو و تمیز کردن ناخن ها

فواید مانیکور:

مانیکور به زیباتر شدن دستها کمک کرده و انگشتان و ناخن هارا کشیده تر نشان میدهد.
بعد از مانیکور لاک روی ناخن جلوه بهتری خواهد داشت توصیه سالن زیبایی مینل به عروس ها انجام مانیکور قبل از لاک یا کاشت ناخن میباشد.
کاشت ناخن بعد از مانیکور راحت تر می باشد چون راه نفوذ هوا گرفته میشود‌.
بهداشت ناخن ها حفظ میشود.

نکاتی که باید قبل از مانیکور رعایت شود:

_در زمان مانیکور دقت شود که کوتیکول ناخن(پوست قسمت انتهایی ناخن)بیش از حد برداشته نشود چون این کار باعث آسیب زدن به ناخن ها و بروز بیماریهای میکروبی و قارچی میشود بنابراین توصیه میکنیم این کار را حتما در سالن های زیبایی انجام دهید.
_افراد مبتلا به دیابت قبل از مانیکور با پزشک خود مشورت نماییند.
_اگر روی دست زخم بازی وجود دارد بهتر است قبل از بهبودی مانیکور انجام نشود.
_برای سهولت در مانیکور بهتر است قبل از مانیکور دوش گرفته تا ناخن ها رطوبت کافی برای مانیکور را داشته همچنین آلودگی های روی ناخن پاک شده باشند.
_بعد از شستن دستها از کرم مرطوب کننده یا لوسیون استفاده نمایید چون ناخن ها پس از شستشو با صابون پاک کننده های قوی زود خشک و شکننده میشوند.
توصیه میکنیم بعد از مانیکور نیز سعی کنید دستان خود را مرطوب یا چرب نمایید.بهتر است هرشب قبل خواب از وازلین یا کرم مناسب استفاده کنید‌.

0/5 ( 0 نظر )