سبک خودرا انتخاب کنبد

طرح بندی خودرا انتخاب کبنید

طرح رنگی

پدیکور ناخن

پدیکور ناخن چیست؟

پدیکور نیز یکی از درمان های زیبایی برای پاها (انگشتان و کف پا)می باشد.پدیکور حرفه ای نه تنها ناخنها بلکه تا مچ پا و حتی زانوها را شامل شده و پوست های خشن این نواحی را لایه برداری نموده و ماساژ داده و مرطوب می نماید.پدیکور را نیز مانند مانیکور میتوان در سالن زیبایی و هم در منزل انجام داد.پدیکور برای اهداف آرایشی و بهداشتی انجام میشود که هم درخانم ها و هم  درآقایان مورد استفاده قرار میگیرد.پدیکور کلمه ای لاتین است و از کلمه پدیس به معنای مراقبت از پا می باشد.پدیکور حرفه ای مانند مانیکور، پوست را بازسازی کرده و همچنین قسمت های پینه بسته کف پا را  تمیز و حذف می نماید.پاها قلب دوم انسان هستند پس مراقبت از آنها حایز اهمیت می باشد.در سالن زیبای مینل پدیکور توسط حرفه ای ترین افراد انجام میگیرد. این عمل در صورت بی تجربگی میتواند به سادگی باعث عفونت، قارچ و ایجاد زخم در پاها بشود.

مزایای پدیکور:

  • پدیکور نه تنها زیبایی است بلکه از بروز بیماریها در پا جلوگیری می نماید.
  • در زمان پدیکور پاها پومیس می شوند ،پومیس مانع از تشکیل سلول های مرده می گردد.
  • ماساژ پاها،مرطوب کردن آنها ،کوتیکول درمانی و درمان ناخن های شکسته و خشک با پدیکور انجام میگیرد.
  • جریان یافتن خون در پاها از طریق ماساژ، نه تنها آرامش بخش است بلکه باعث گردش خون در پاها شده و گرم شدن پاها به کاهش درد در این نواحی کمک می نماید.
  • عفونت های قارچی در پاها چند هفته زمان می برد تا خودش را نشان دهد اما پدییکوریست حرفه ای از همان ابتدا آنرا تشخیص داده و درمان را راحت تر می نماید.
  • میخچه ها نیز در پدیکور درمان می شوند.
  • آلودگی ها از سطح پا برداشته و بوی بد پا از بین میرود.
  • فرم مناسی که در پدیکور به ناخن ها داده میشود سبب میشود تا ناخن در پوست پا فرو نرود و از بروز عفونت جلوگیری نماید.
  • ایجاد ظاهری مناسب درپاها و حذف حالت ترک خورده و خشک شده پاشنه پا از طریق پدیکور حاصل میشود.

 

مراحل پدیکور:

قبل از هر چیز لاک روی ناخن ها را کاملا پاک کنید.لاکهای تیره وی ناخن ها باعث تغییر رنگ ناخن می شوند.در این صورت باید از سفید کننده پدیکور استفاده نمایید.

پاها را در ظرفی که داخل آن آب گرم و نمک فرنگی(سولفات دومنیزی)ریخته اید قرار دهید.این کار به رفع آلودگی ها و سلول های مرده کمک می کند.سپس پوست های خشک و سلولهای مرده را به کمک ابزار مخصوص از کف پا جدا کنید.

ناخن ها را کوتاه نموده سوهان بکشید.کوتیکول های اضافه را برداشته و کمی آنها را به عقب بکشید.باید دقت داشت که سوهانی که در پدیکور استفاده میشود از سوهان مانیکور خشن تر می باشد.

از لایه بردارها و اسکراب ها استفاده کنید.

ناخن ها را کوتاه کرده سوهان کشیده به فرم دلخواه مشتری دراورده و در صورت تمایل از لاک یا ژل ناخن استفاده می نماییم.

در آخر پاها را به کمک لوسیون و یا وازلین چرب می کنبم.

 

نکات ضروری در پدیکور که باید بدانید:

قبل از پدیکور موهای پایتان را شیو نکنید تیغ زدن باعث میشود را ه نفوذ میکروبها به پا میشود.

مراقب باشید پدیکوریست در سالن زیبایی پوست دور ناخن را خیلی سفت نکشد یا آنها را زیاد جمع نکند این کار نیز باعث دردناک شدن ناحیه و راهی برای نفوذ میکروبها میگردد.

از لاک تیره استفاده نکنید چون باعث تیرگی ناخن می شود یا در صورتی که رنگ تیره ای برای ناخن انتخاب کردید حتما ابتدا برق ناخن زده سپس لاک را روی برق ناخن بزنید.

از استریل بودن ابزار پدیکور اطمینان حاصل نمایید تا از بروز بیماریهای قارچی و عفونی جلوگیری شود .پدیکوریستها در سالن زیبایی مینل بدین منظور از ابزار یکبار مصرف چوبی استفاده می کنند.

 

پارافین درمانی:

پارافین درمانی یا پدیکور پارافین یکی دیگر از خدمات سالن زیبایی مینل می باشد در این روش پارافین را به حالت مایع تبدیل نموده برای مرطوب کردن پاها از آن استفاده می نمایند .بعذ از اینکه ناخن ها کوتاه،مرتب و تمیز شدند پا شسته شده لایه برداری انجام می گردد و سپس پارافین را به پاها می زنند.

0/5 ( 0 نظر )